پیش بینی هفتگی بورس از نظر کارشناسان بازار سهام

به گزارش گفتگوی افروز، با توجه به فرایند معاملات هفته گذشته و افزایش بعضی از تحرکات مثبت در بازار، بعضی از کارشناسان بازار سرمایه معتقدند فرایند منفی در بازار ادامه خواهد داشت. در مقابل تعداد زیادی از کارشناسان معتقدند فرایند بازار در جریان این هفته با توجه به بعضی از تحرکات مثبت اما صف های فروش در تعداد زیادی از نمادها، خنثی پیش می رود.

پیش بینی هفتگی بورس از نظر کارشناسان بازار سهام

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشستی با صندوق های سرمایه گذاری، تزریق 24 هزار میلیارد تومان نقدینگی را تصویب کرد. در روز بعد از انتشار این خبر، در جریان معاملات روز سه شنبه، شاخص کل مثبت شد. برخی از کارشناسان معتقدند اگر این تزریق نقدینگی ادامه دار باشد، محتمل است فرایند صعودی نمادهای شاخص ساز در هفته های بعدی ادامه داشته باشد.

مهدی سماواتی، کارشناس بازار سرمایه در تبادل نظر با گفتگوی افروز درباره ادامه فرایند معاملات اظهار کرد: طبق فرایند هفته های گذشته، تعداد زیادی از نمادها در صف فروش قفل هستند. محتمل است تعداد محدودی از سهم های شاخص ساز همچون فلزات اساسی و بانکی ها فرایند مثبتی داشته باشند و حرکت شاخص را متعادل و یا کمی مثبت نگه دارند.

از طرفی کارشناسان معتقدند وجود دامنه نوسان، باعث شده صف های فروش طولانی مدتی را ببینیم. اگر دامنه متغیر به حالت قبل و مساوی برگردد، بازار از دید خیلی از سهامدارانی که نقد هستند جذابیت دارد.

علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه درباره شرایط کلی بازار شرح داد: در حال حاضر بازار در شرایطی واقع شده است که احتیاج دارد ارزش معاملات افزایش یابد. یکی از راه های افزایش حجم معاملات این است که افرادی که دارای نقدینگی هستند وارد بازار شوند.

آخرین اخبار بازار سهام را در صفحه بورس گفتگوی افروز دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز

به "پیش بینی هفتگی بورس از نظر کارشناسان بازار سهام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی هفتگی بورس از نظر کارشناسان بازار سهام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید