چرا باید سبزیجات برگ دار بخوریم؟

به گزارش گفتگوی افروز، فیبر، ویتامین و مواد معدنی موجود در سبزیجات برگ دار باعث می گردد تا برای حفظ و تقویت سلامت عمومی بسیار مفید باشند.

چرا باید سبزیجات برگ دار بخوریم؟

به گزارش گفتگوی افروز از گفتگوی افروز، خوردن مقدار کافی سبزیجات بدون برگ یا همان میوه های سبز به محافظت از بدن در برابر بسیاری از بیماری ها مانند دیابت و سرطان یاری می نماید.

به دلیل مقدار زیادی از مواد مغذی ضروری که پس از خوردن این نوع سبزیجات بدست می آید، فرد احساس سیری بیشتری می نماید، همچنین می تواند به افزایش طول عمر یاری کند.

در حالیکه سبزیجات بدون برگ یا میوه های سبز بسیار مغذی هستند، سبزیجات برگ دار نیز بسیار مغذی بوده و برای بدن مفید هستند؛ براین اساس برای بسیاری از مردم سوال است که کدام یک از این سبزیجات برای بدن مفید است؟.

با توجه به محتوای کربوهیدرات، سبزیجات برگ دار مانند اسفناج و جعفری، حاوی کربوهیدرات کمتری نسبت به سبزیجات میوه ای مانند کدو سبز، خیار، کدو تنبل سبز یا لوبیای سبز هستند و این باعث می گردد که آن ها یک انتخاب سالم برای افرادی باشد که مراقب وزن خود هستند.

از نظر مواد مغذی، سبزیجات برگ دار تازه در مقایسه با میوه های سبز بسیار غنی از این مواد هستند. کارشناسان تغذیه در این زمینه می گویند که خوردن یک وعده از هر نوع از انواع سبزیجات برگ دار دو برابر همان مقدار از سبزیجات میوه ای برای شما مواد مغذی تامین می نماید.

متخصصان تغذیه تأکید می نمایند که برای دستیابی به بیشترین منافع، باید از سبزیجات میوه ای و سبزیجات برگ دار همزمان استفاده گردد و همچنین باید سبزیجات تازه انتخاب شده و از پختن بیش از حد آن خودداری کرد؛ زیرا این امر بر میزان آهن، فولات، ویتامین ها و فسفر در آن ها تأثیر می گذارد؛ بنابراین بهتر است آن را به صورت خام یا جوشانده مصرف کنید تا حداکثر فواید آن را ببرید.

منبع: جام جم آنلاین

به "چرا باید سبزیجات برگ دار بخوریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید سبزیجات برگ دار بخوریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید