چشم جهان به بازی ایران و آمریکا

به گزارش گفتگوی افروز، ساعت 22:30به وقت تهران همه نگاه ها به ملاقات ایران و آمریکا در مرحله سوم رقابت های گروه دو جام جهانی 2022 خواهد بود. این دومین بازی دو تیم در تاریخ جام جهانی است.

چشم جهان به بازی ایران و آمریکا

اهمیت این بازی دو چندان است، زیرا برای صعود به دور دوم جام دنیای از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ایران با (3 امتیاز) احتیاج به برد یا حتی تساوی دارد، مشروط بر اینکه ولز در بازی دوم مقابل انگلیس ببازد یا مساوی کند، در حالی که آمریکای 2 امتیازی چاره ای جز بردن ندارد.

در دومین ملاقات این گروه به طور همزمان، انگلیس با 4 امتیاز برای صعود به تساوی احتیاج دارد و ولز با تک امتیاز خود چاره ای جز برد ندارد.

طرفداران فوتبال امروز در سرتاسر دنیا منتظر برگزاری یک فوتبال ویژه هستند که بین تیم های ملی ایران و ایالات متحده آمریکا برگزار می گردد تا راهیابی به مرحله دوم جام دنیای قطر 2022 فوتبال را قطعی نمایند.

مسابقه ای که نه تنها توجه طرفداران فوتبال، بلکه سیاستمداران را نیز به علت تضاد سیاسی بین دو کشور جلب خواهد نمود.

تیم آمریکا برای ربودن کارت صعود باید در این ملاقات پیروز گردد، در حالی که تساوی ایران برای صعود به دور دوم کفایت می نماید و ولز نیز چالش بزرگی برابر انگلیس دارد.

از سوی دیگر در دهمین روز جام دنیای نیز شاهد برگزاری تقابل پرقدرت آفریقایی-آمریکای لاتین خواهیم بود که سنگال و اکوادور را رو در روی هم قرار می دهد و در زمانی که اکوادور برای رسیدن به دور دوم به تساوی بسنده می نماید، سنگال ملزم به پیروزی است.

در خصوص قطر نیز پس از حذف زودهنگام از این رقابت ها، به مصاف تیم ملی هلند خواهد رفت تا در پی این باشد که با نتیجه گیری در این بازی خاطره ای خوب از جام دنیای به جای گذارد.

سابقه بازی ایران و آمریکا

ایران و آمریکا پیش از این در سال 1998 در جام دنیای فرانسه به مصاف هم رفتند که آن بازی تاریخی نیز با دو گل به سود ایران به سرانجام رسید و ملاقات امروز دومین تقابل فوتبال دو کشور در تاریخ است.

کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در اظهارات پیش از بازی خود از خارج کردن این مسابقه از فضای ورزشی خودداری کرد و تاکید نمود که به بازیکنانش گفته است از بازی فوتبال لذت ببرند و به چیز دیگری فکر ننمایند.

کی روش با اشاره به قدرت تیم ملی آمریکا که شامل عناصر و بازیکنان قدرتمندی است که در بزرگترین باشگاه های اروپایی بازی می نمایند اذعان کرد، اما در ادامه هم تاکید نمود که به توانایی بازیکنان ایرانی برای کسب یک نتیجه مثبت اطمینان دارد.

عملکرد ایران پس از شکست 6 بر 2 در ملاقات اول مقابل انگلیس به طرز چشمگیری چشم ها را به خود خیره کرد و با دو گل در بازی دوم به پیروزی تاریخی مقابل ولز دست یافت.

از سوی دیگر، گرگ برهالتر، سرمربی تیم ملی آمریکا، نیز از خارج شدن فضا از ماهیت ورزشی آن خودداری کرد و در نشست خبری قبل از بازی تاکید نمود که بازیکنان به سیاست فکر نمی نمایند، ما برای فوتبال اینجا هستیم.

برهالتر با ابراز اطمینان از تمایل اعضایش به ارائه برترین های خود، تاکید نمود که همه بازیکنان می خواهند راه خود را در جام دنیای ادامه دهند و از دور دوم خارج نشوند.

تیم آمریکا پس از تساوی با ولز و انگلیس فقط دو امتیاز کسب نموده است.

در همین گروه و در همان ساعت و در ملاقات همزمان انگلیس برای کسب مقام اول این گروه باید مقابل ولز پیروز گردد و برای صعود به دور دوم یک تساوی برای این تیم کافی است.

سه شیرها در حالی وارد این بازی می شوند که ستاره های قدرتمند باشگاه های لیگ جزیره را در اختیار دارند و می خواهند تا با پیروزی صعود خود به عنوان تیم اول را قطعیت بخشند.

در طرف مقابل، تیم ملی ولز، اما برای آخرین شانس بازی می نماید و تمام امیدشان این است که بعد از چهره رنگ پریده ای که در آخرین بازی با ایران نشان دادند، به یک شگفتی دست یابند یا حداقل اثر مثبتی در این جام دنیای از خود به جای بگذارند.

گرت بیل ستاره تیم ملی ولز در بیانیه ای قبل از بازی به نتایج و سطح میانه تیمش در دو بازی اخیر اشاره وتاکید نمود که هم تیمی هایش مصمم هستند این تصویر را پاک نمایند و با چهره ای قوی مقابل انگلیس ظاهر شوند.

تیم ملی ولز رکورد بدی در شکست مقابل انگلیس دارد و آخرین بازی دو تیم در سال 2020 و در چارچوب محبت آمیز بود که با شکست 0-3 به سرانجام رسید.

سنگال در مقابل یک فرصت طلایی است

سنگال با شکست 3-1 قطر در دور قبل، تمام امید های خود را زنده کرد تا برای دومین بار در تاریخ خود به دور دوم جام دنیای صعود کند، اما اینبار با اکوادور روبرو خواهد شد که آمادگی خیلی خوبی از خود برای این مسابقات نشان داده است.

شیر های ترانگا با مسلح شدن به روحیه بالای بازیکنان خود که در بزرگترین لیگ های اروپایی می درخشند، در این جام دنیای در پی درخشیدن هستند.

آلیو سیسه سرمربی سنگال با تایید توانایی بازیکنانش برای پیروزی در این ملاقات، بر تمایل زیاد آن ها برای ادامه راه خود در جام دنیای تاکید نمود، اما از سوی دیگر به سختی کار در مقابل ملی پوش اکوادور نیز اشاره نمود.

سیسه در نشست خبری قبل از بازی گفت: تیم ملی اکوادور بسیار قوی است، اما ما تیم قدرتمندی داریم. درست است که تحت فشار هستیم، اما می دانیم چگونه بر آن غلبه کنیم.

از سوی دیگر، برای حضور والنسیا ستاره و برترین گلزن تیم ملی اکوادور پس از آسیب دیدگی شدید از ناحیه زانو در بازی قبلی مقابل هلند، تردید هایی وجود دارد.

خوساوو آلفارو سرمربی آرژانتینی تیم ملی اکوادور گفت که والنسیا از مصدومیت رنج می برد، اما اصرار به حضور در این ملاقات دارد.

شایان ذکر است که تیم های اکوادور و هلند هر کدام با 4 امتیاز صدرنشین گروه اول هستند و سنگال با 3 امتیاز در رده سوم و قطر بدون امتیاز در رده چهارم قرار دارند.

در دیگر بازی در همین گروه، تیم ملی هلند در پی کسب دومین برد خود مقابل تیم ملی قطر است تا صعود خود به دور دوم را به عنوان سرگروه قطعی کند و عنابی پوشان قطر آرزو دارد با خاطره ای بهتر از دو شکست قبلی خود و بعلاوه با عملکردی بهتر از جام دنیای خداحافظی کند.

منبع: فرارو

به "چشم جهان به بازی ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم جهان به بازی ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید