کاربران توییتر به کدام پلتفرم ها کوچ می نمایند؟

به گزارش گفتگوی افروز، پس از اینکه توییتر در یک معامله 44 میلیارد دلاری به ایلان ماسک فروخته شد، دستخوش تغییر و تحولاتی شده که باعث عصبانیت برخی از کاربران شده و آن ها را به مهاجرت به پلتفرم های دیگر ترغیب نموده است.

کاربران توییتر به کدام پلتفرم ها کوچ می نمایند؟

به گزارش ایسنا، این تغییرات شامل تصمیم ایلان ماسک برای دریافت پول برای احراز هویت کاربران و بعلاوه نظراتش درباره نظارت بر محتوا بوده است.

رویترز در گزارشی رقیبان توییتر که ممکن است مورد اقبال کاربران قرار بگیرند را آنالیز نموده است:

ماستودون (Mastodon): ماستودون که سال 2016 راه اندازی شد، یک نرم افزار کد باز برای یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز است که قابلیت های متعدد مشابه توییتر دارد. این پلتفرم، تبلیغات نمایش نمی دهد و محدودیت 500 کاراکتری و ایموجی های سفارشی دارد. ماستودون بیش از یک میلیون کاربر ماهانه فعال دارد و به گفته اوژن روچکو، مدیرعامل آن، از 27 اکتبر پس از اینکه ایلان ماسک، مالک توییتر شد، نیم میلیون نفر به شمار کاربرانش اضافه شد.

کوهاست (Cohost): کوهاست، یک پلتفرم شبکه اجتماعی بدون تبلیغات است. پست هایی که در این پلتفرم ارسال می شوند، درست مانند توییتر، تحت یک جدول زمانی عمودی قرار می گیرند. این شرکت اعلام نموده است چند دلار در ماه از کاربرانش دریافت خواهد نمود و به زودی انعام گرفته و اشتراک می فروشد.

تروت سوشال (Truth Social): این پلتفرم به وسیله دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا ساخته شده و در میان محافظه کاران محبوبیت دارد و اپلیکیشن آن، اخیرا در فروشگاه های اپ استور اپل و اندروید گوگل در دسترس قرار گرفته است. تروت سوشال تنها برای کاربران در آمریکا قابل دسترس است.

تریبل سوشال (Trebel Social): این اپلیکیشن که خود را شبکه اجتماعی مردمی توصیف می نماید، در اپ استور اپل و اندروید موجود است. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد مخاطب را برای افزایش تعامل در پست ها هدف قرار دهند و می گوید کاربران می توانند در موضوعات مورد بحث، کارشناسان را پیدا نمایند.

پارلر (Parler): پلتفرم پارلر که احتمالا به کانی وست، رپر آمریکایی معروف فروخته خواهد شد، محبوب محافظه کاران آمریکایی است. پارلر سال 2018 با رویکرد عدم نظارت بر محتوا راه اندازی شد که باعث شد محبوبیت زیادی میان کاربرانی پیدا کند که با سیاست های نظارت بر محتوا در فیس بوک و توییتر مخالف بودند.

تامبلر (Tumbler): تامبلر یک وب سایت شبکه اجتماعی است که سال 2007 راه اندازی شد و به کاربران اجازه می دهد محتوایی به سبک وبلاگ و با عناصری شامل عکس و تصاویر متحرک (گیف) منتشر نمایند. بعلاوه به کاربران امکان می دهد مانند قابلیت پیغام مستقیم توییتر با یکدیگر چت نمایند.

کلاب هاوس (Clubhouse): این پلتفرم که میزبان اتاق های صوتی زنده است، در زمان اوج بحران همه گیری کووید محبوبیت پیدا کرد. کلاب هاوس به کاربرانش اجازه می دهد در محیط هایی که اتاق نامیده می شوند، با یکدیگر درباره موضوعات مورد علاقه شان صحبت نمایند. سیستم ورود با دعوت برای دسترسی کاربران به این پلتفرم حذف شده است.

منبع: فرارو

به "کاربران توییتر به کدام پلتفرم ها کوچ می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاربران توییتر به کدام پلتفرم ها کوچ می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید