گزارش اندیشکده آمریکایی از غنی سازی اورانیوم در کره شمالی خبرنگاران

به گزارش گفتگوی افروز، اندیشکده شمال 38 آمریکا که اخبار مربوط به فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می نماید اعلام نمود غنی سازی اورانیوم در مرکز تحقیقات علمی هسته ای یانگ بیون کره شمالی ادامه دارد.

گزارش اندیشکده آمریکایی از غنی سازی اورانیوم در کره شمالی خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل گفتگوی افروز از تلویزیون کی بی اس کره جنوبی، پیتر ماکوفسکی کارشناس هسته ای و دو کارشناس تصاویر ماهواره ای دیگر عضو این اندیشکده با استناد به تصاویر ماهواره ای تاسیسات هسته ای کره شمالی که ماه های ژانویه و فوریه گرفته شده است می گویند تصاویر نشان می دهد در حالی که راکتور ها غیرفعال هستند، کارخانه غنی سازی اورانیوم به کار خود ادامه داده است.

آن ها گفتند که بر خلاف راکتور نیروگاه، کارخانه در طول ماه های زمستان علائم مداوم فعالیت خود را به نمایش گذاشته است که نشان می دهد در این مرکز اوررانیوم فراوری می گردد.

این کارشناسان اعلام کردند تصاویر بیانگر ورود و خروج اتومبیل های ریلی با پیکربندی های عظیم است.

تاسیسات یونگ بیون به عنوان مجموعه اصلی هسته ای در شمال پیونگ یانگ، دارای یک راکتور هسته ای 5 مگاواتی است که منبع فراوری پلوتونیوم با خلوص تسلیحاتی است.

در سال 2018 میلادی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیشنهاد کرد که در ازای اقدامات متقابل از سوی آمریکا از جمله توقف تحریم ها حاضر است این تاسیسات اتمی را برچیند، اما مذاکرات طرفین در سومین مرحله در هانوی ویتنام به بن بست رسید و دو طرف پیروز به توافق در این خصوص و استمرار مصاحبه ها نشدند و آمریکا نیز تحریم های تحمیلی علیه پیونگ یانگ را لغو نکرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گزارش اندیشکده آمریکایی از غنی سازی اورانیوم در کره شمالی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش اندیشکده آمریکایی از غنی سازی اورانیوم در کره شمالی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید