فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه کاهش مصرف اب

به گزارش گفتگوی افروز، شرکت پالایش نفت اصفهان به عنوان یکی از بزرگ ترین و استراتژیک ترین صنایع کشور، وظیفه دارد به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، سوخت مورد نیاز جامعه و مردم را با کیفیت های استاندارد تهیه کند.

فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه کاهش مصرف اب

به گزارش گفتگوی افروز اصفهان؛

شرکت پالایش نفت اصفهان به عنوان یکی از عظیم ترین و استراتژیک ترین صنایع کشور، وظیفه دارد به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، سوخت مورد نیاز جامعه و مردم را با کیفیت های استاندارد تهیه کند. همین احساس مسئولیت اجتماعی و تعلق عمیق به جامعه و مردم باعث شده تا مدیریت این شرکت، در جهت بهبود کیفیت فرآورده های تولیدی گام بردارد و فرآورده هایی تولید کند که کمترین آثار مخرب را بر محیط زیست و جامعه داشته باشد. این صنعت درصدد است با اجرای پروژه های عظیم زیست محیطی، در فرآیندهای تولید و ارتقاء کیفیت فرآورده های نفتی، محصولات خود نظیر بنزین و گازوئیل را با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی به بازار عرضه کند. البته باید گفت شرکت پالایش نفت اصفهان در جهت فعالیتش، همچون دیگر صنایع استان، برای تأمین آب با چالش هایی روبه رو می باشد.

پروژه های پالایشگاه اصفهان در جهت حفظ محیط زیست، در سه بخش آب، خاک و هوا اجرا می شود؛ فعالیت های اجرا شده در حوزه آب شرکت، دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

تصفیه و بازگردانی 320 مترمکعب در ساعت پساب ارسالی از واحدهای عملیاتی در تصفیه خانه صنعتی- تصفیه و بازگردانی 400 مترمکعب در ساعت پساب تصفیه خانه صنعتی، بویلرها و برج های خنک کننده در واحد اسمز معکوس (RO) از جمله اقدامات پالایشگاه اصفهان در حوزه مدیریت پساب است. تصفیه 40 مترمکعب در ساعت فاضلاب بهداشتی و استفاده برای آبیاری فضای سبز- بهینه سازی واحد بازیافت آب با نصب سیستم کلاریفایر RO و UF- استفاده از دستگاه UV در جهت گندزدایی فاضلاب بهداشتی- بهره برداری از واحد جدید RO5 در جهت استفاده از پساب واحد RO- نصب سیستم های الکترونیکی کنترل و کاهش مصرف آب با نصب شیرهای دارای سنسور از دیگر فعالیت های اجرا شده در شرکت است.

همچنین حذف روش آبیاری غرقابی و جایگزین کردن آبیاری تحت فشار و آبیاری قطره ای، پاک سازی سفره های آب زیرزمینی به روش استحصال پلوم های آلودگی و عقد قرارداد با شرکت های معتمد سازمان حفاظت محیط زیست با هدف پایش آلاینده های آب از اقدامات دیگر پالایشگاه اصفهان در زمینه مدیریت پساب است

راه اندازی خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه پساب شهری در شرکت پالایش نفت اصفهان

به منظور صیانت و مصرف بهینه منابع ملی و با توجه به بحران آب در استان اصفهان، سال گذشته ، پروژه ملی زیست محیطی تصفیه و استفاده صنعتی از فاضلاب شهری را با رویکرد کاهش مصرف منابع (آب شرب) و به ظرفیت 750 مترمکعب در ساعت راه اندازی شد

این پروژه که با حضور استاندار اصفهان به بهره برداری رسیده است، ظرف مدت 24 ماه انجام و با هزینه ای بالغ بر 100 میلیارد تومان در محل شرکت پالایش نفت اصفهان انجام شده است.

همکاری شرکت پالایش نفت اصفهان در طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان

در تأمین مالی طرح انتقال آب خلیج فارس به اصفهان که یک بازه زمانی سه ساله برای آن تعریف شده است، این شرکت در کنار دیگر صنایع عظیم استان نقشی پررنگ دارد که انشاا... پس از راه اندازی این طرح با سهام خریداری شده، از آب انتقالی بهره مند خواهیم شد.

برنامه های در حال اجرای شرکت پالایش نفت اصفهان

برنامه های آینده زیست محیطی شرکت پالایش نفت اصفهان با موضوع آب: هیبریدی کردن برج های خنک کننده شرکت، پروژه احداث واحد HERO High Efficient Reverse Osmosis باهدف بازیابی آب های فوق شور ناشی از دورریز واحد RO و پروژه پیش تصفیه پساب شهری می باشد

منبع: جام جم آنلاین

به "فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه کاهش مصرف اب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت شرکت پالایش نفت اصفهان در حوزه کاهش مصرف اب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید