قیمت آجیل و خشکبار شب عید در بالا و پایین شهر

به گزارش گفتگوی افروز، اگرچه آجیل و خشکبار جزء کالا های ضروری مصرف خانوار ها نیست، اما با توجه به رسوم، خانواده های ایرانی در نوروز از آجیل برای پذیرایی استفاده می نمایند که با وجود قیمت بالا شاید سال جاری بسیاری از خانوار ها حتی امکان خرید یک کیلو آجیل را هم نداشته باشند.

قیمت آجیل و خشکبار شب عید در بالا و پایین شهر

به گزارش گروه مالی گفتگوی افروز، پذیرایی از مهمانان نوروزی با آجیل، خشکبار و شیرینی یکی از سنت های دیرینه ایرانیان در ایام نوروز است، اما در دو - سه سال گذشته قیمت آجیل و خشکبار که بیشتر اقلام آن نیز در داخل کشور فراوری می گردد آن قدر افزایش یافته است که بعید به نظر می رسد خانوار ها حتی برای مصرف شخصی در ایام نوروز بتوانند آجیل و خشکبار خریداری نمایند.

در مجموع با توجه به گرانی ها و تورم شدید کالا مردم برای خرید مایحتاج اصلی خود از جمله گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج و روغن در مضیقه هستند؛ بنابراین با وجود درآمد های اندک و تورم بسیار شدید، بسیاری از اقشار جامعه قادر به خرید کالای لاکچری مانند آجیل و یا خشکبار برای شب عید نخواهند بود و متاسفانه با این شرایط والدین بسیاری شرمسار بچه ها خود می شوند.

مقایسه قیمت آجیل در دو منطقه جنوب و شمال نشان می دهد که تفاوت چندانی بین قیمت آجیل در این مناطق وجود ندارد و بطور متوسط قیمت هر کیلو گرم پسته بیش از 300 هزار تومان و قیمت هر کیلو بادام ایرانی و بادام هندی نیز بیش از 400 هزار تومان است.

قیمت انواع آجیل شب عید در خیابان، ولی عصر تهران حوالی پارک ساعی

قیمت انواع آجیل شب عید در حوالی میدان شهدای تهران

لازم به ذکر است اگرچه با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور دید و بازدید های نوروزی بسیار کمتر از سال های قبل خواهد بود. اما به هر حال خرید آجیل و خشکبار یک سنت دیرینه بین خانوار های ایرانی است و خانواده در در ایام نوروز نه تنها برای پذیرایی بلکه برای مصارف شخصی نیز بیشتر از این اقلام استفاده مصرف می نمایند که با توجه به گرانی شدید به نظر می رسد مصرف شخصی آن نیز برای بعضی از خانواده ها امکان پذیر باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قیمت آجیل و خشکبار شب عید در بالا و پایین شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت آجیل و خشکبار شب عید در بالا و پایین شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید