3 علامت که می گوید درد قفسه سینه تان کشنده نیست

به گزارش گفتگوی افروز، برخی از علائم درد قفسه سینه هرچند ترسناک و زنگ خطر به نظر می رسند؛ اما به احتمال زیاد ربطی به حمله قلبی ندارند. اما یک هشدار: هرگز تصور نکنید دردتان جای نگرانی ندارد، باتوجه به اینکه همواره احتمال یک حمله قلبی مطرح است، باید به آن توجه کنید.

3 علامت که می گوید درد قفسه سینه تان کشنده نیست

بعضی از انواع درد های سینه باید شما را روانهٔ اورژانس نمایند، خصوصاً اگر بیشتر از 5 دقیقه طول بکشند. علائم می تواند شامل یک درد تازه و غیرقابل توصیف در سینه همراه با تنگی نفس، عرق سرد، تهوع، خستگی و احساس سبکی در سر باشد. این درد علاوه بر سینه، احساس ناراحتی و فشار در قسمت های زیر نیز ایجاد می نماید:

علائم حمله قلبی یا آنژین صدری می تواند در هرکسی متفاوت باشد. بعضی از افراد کلاً هیچ علامتی ندارند درحالی که عده ای درد آزاردهنده ای را تجربه می نماید. عده ای نیز فقط در دست ها و گلو یا آرواره احساس ناراحتی دارند. دست ها. پشت. آرواره. گردن. بالای شکم

درد مداوم در این قسمت ها می تواند نشانهٔ یک حمله قلبی یا انفارکتوس باشد. فوراً با اورژانس تماس بگیرید و زندگی تان را نجات دهید.

علائمی که نشان دهندهٔ مسئله ای دیگرند

خیلی وقت ها درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیست. مطالعات نشان می دهد کمتر از 6 درصد از افرادی که به خاطر درد سینه به اورژانس مراجعه می نمایند، مشکلشان خطرناک نیست. نمونه هایی از درد قفسه سینه که به حمله قلبی منتهی نمی گردد:

یک احساس ناراحتی گذرا در سینه

پشت میز آشپزخانه نشسته اید و قهوه تان را می نوشید که ناگهان چیزی شبیه یک صاعقه به سینه تان می زند. این درد، ناگهانی، کوبنده و سریع است و خیلی ها آن را شبیه یک شوک الکتریکی توصیف می نمایند که لحظه ای است.

خوشبختانه این احساس کوتاه مدت ناگهانی درد معمولاً ربطی به حمله قلبی ندارد که معمولاً دردی ناتوان نماینده ایجاد می نماید و چند دقیقه طول می کشد.

این درد گذرا می تواند ناشی از دلایل زیر باشد:

آسیبی مانند شکستگی یا کبودی دنده ها

کشیدگی یک عضله در دیوارهٔ سینه

التهاب در غضروف دنده

فیبرومیالژیا

شینگلز

احساس ناراحتی خفیف در قفسه سینه

با هر نفس عمیقی که می کشید یا سرفه ای که می کنید، دردی سینه تان را سوراخ می نماید. به نظر می رسد حرکت کردن و تغییردادن شرایط بدن به نظر می رسد فقط شرایط را بدتر می نماید.

اگر شما هم چنین علائمی دارید این احتمال وجود دارد که با یک مشکل ریوی درگیر باشید، خصوصاً اگر درد در قسمت راست سینه متمرکز باشد، یعنی دور از قلب. دلایل احتمالی شامل موارد زیر می گردد:

پنومونی یا عفونت های دیگر

التهاب دیوارهٔ ریه ها

یک لخته خون در ریه

حملهٔ آسم

هرچند این مسائل ریوی ربطی به حمله قلبی ندارند؛ اما به اندازهٔ کافی جدی اند و احتیاج به مراجعه به پزشک وجود دارد.

احساس ناراحتی که با ورزش کمتر می گردد

اگر یک درد تندوتیز در قفسه سینه تان احساس می کنید؛ اما وقتی حرکت می کنید این درد بهتر می گردد، پس شاید ریفلاکس دارید یا پای دیگر مسائل گوارشی در میان است.

دلیلی دیگر برای درد قفسه سینه

دردی که در سینه تان دارید می تواند به نوعی دیگر از حمله مربوط باشد که ارتباطی با قلب ندارد.

یک حمله پانیک یا اضطرابی می تواند خودش را با علائمی مانند گرفتگی سینه، تعریق و تنگی نفس نشان بدهد که شبیه علائم حمله قلبی اند. اما یک سری تفاوت های اساسی میان حمله قلبی و حمله پانیک وجود دارد:. بسیاری از حملات قلبی با احساس فشار و تقلا همراه اند و این شاخصی است که معمولاً به حمله پانیک ربطی ندارد.. حملات پانیک اغلب با دردی تیرکشنده همراه اند، اما در حمله قلبی احساس سنگینی و فشردگی وجود دارد.. درد ناشی از حملات قلبی اغلب به دیگر قسمت ها نیز می زنند؛ اما در حملات پانیک معمولاً درد در ناحیه سینه می ماند.

علائم حمله قلبی بسیار گوناگون اند

علائم حمله قلبی یا آنژین صدری می تواند در هرکسی متفاوت باشد. بعضی از افراد کلاً هیچ علامتی ندارند درحالی که عده ای درد آزاردهنده ای را تجربه می نماید. عده ای نیز فقط در دست ها و گلو یا آرواره احساس ناراحتی دارند.

جدای از ناحیه درد، افراد معمولاً نمی توانند موقعیتی پیدا نمایند که در آن دردشان کمتر گردد و با نوشیدن آب، خوردن آنتی اسید یا نفس های عمیق تسکین نمی یابند و این زمانی است که باید اورژانس خبر کنید.

منبع: فرارو

به "3 علامت که می گوید درد قفسه سینه تان کشنده نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 علامت که می گوید درد قفسه سینه تان کشنده نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید